Tester oprogramowania • Studia podyplomowe - WSH we Wrocławiu
 • OPIS
 • PROGRAM
 • OPŁATY
 • REKRUTACJA
 • EKSPERCI

Tryb studiów: Weekendowy
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry)
Wymiar godzin: 200 godzin
Język wykładowy: polski

 

Studia podyplomowe z zakresu Testera oprogramowania przygotowują do pracy na stanowiskach takich, jak: Software Tester, Quality Assurance Engineer, Quality Assurance Specialist, itp., w firmach dostarczających i wykorzystujących technologie IT.

Program studiów został przygotowany w sposób, który ma pokrywać się z aktualnymi wymaganiami rynku pracy. Studia są idealną propozycją zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową w branży IT, jak i tych, które zamierzają poszerzyć swoje kompetencje w dziedzinie wytwarzania i kontroli jakości systemów software’owych.

Semestr I studiów koncentruje się na fundamentalnych umiejętnościach niezbędnych w profesjonalnym testowaniu. Semestr II kładzie nacisk na ich wykorzystanie w praktyce i automatyzację. Celem studiów jest przekazanie przede wszystkim praktycznych umiejętności, które umożliwią znalezienie pracy w charakterze osoby kontrolującej jakość oprogramowania.

Profil absolwenta:

Absolwenci kierunku nabędą wiedzę merytoryczną i praktyczną z zakresu:

 • weryfikacji i walidacji oprogramowania
 • wykrywania nieprawidłowości funkcjonalnych i niefunkcjonalnych (przykładowo w zakresie wydajności, niezawodności i użyteczności)
 • zapobiegania awariom oprogramowania i identyfikacji przyczyn ich występowania
 • zapewnienia jakości (Quality Assurance)
 • mierzenia i kontroli jakości (Quality Control)

Adresaci kierunku:

Studia podyplomowe z zakresu testowania oprogramowania mają przygotować do pracy na stanowiskach takich, jak: Software Tester, Quality Assurance Engineer, Quality Assurance Specialist, itp., w firmach dostarczających i wykorzystujących technologie IT.

Partnerzy kierunku

  Semestr I  
1. Podstawowe zagadnienia, techniki i narzędzia testowania oprogramowania - miejsce i rola testowania, poziomy i typy testów, testy niefunkcjonalne    40
2. Narzędzia technologii internetowych      20
3. Wstęp do programowania w Python dla testerów     20
4. Testowanie aplikacji mobilnych    20
  Semestr II  
1. Techniki i narzędzia automatyzacji testowania oprogramowania    60
2. Zarządzanie procesem, zespołem i projektem testowym    20
3. Systemy baz danych     20
  SUMA   200

 

 

 

*Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szczegółowy plan zajęć opublikowanie zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Warunki zaliczenia

 • okobecność na zajęciach (min. 80%)

 • okpo każdym semestrze zaliczenie testu podsumowującego

 • okzaliczenie końcowego egzaminu ustnego

Koszt studiów: 6 000
Opłata za wpisowe: 250 zł
Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty.

Wszystkie opłaty prosimy kierować na niżej podane konto:
Santander Bank S.A. 44 Oddział we Wrocławiu
nr konta 04 1500 1155 1211 5005 3031 0000

 

1. Formularz rekrutacyjny - WYPEŁNIJ

2. Skompletuj dokumenty rekrutacyjne

 • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem (I – go stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich)
 • Podanie o przyjęcie na studia wraz z ankietą osobową - POBIERZ
 • Kopia dowodu wniesienia opłaty administracyjnej
 • 1 zdjęcie o wymiarach 35x45 mm
 • Dwie podpisane przez Kandydata umowy o naukę - POBIERZ
 • Dowód osobisty należy przedłożyć do wglądu

3. Złóż dokumenty rekrutacyjne w Centrum Studiów Podyplomowych

 

KONTAKT:

Patrycja Korneluk
Koordynator Studiów Podyplomowych i MBA
pokój 2/1
+48 71 333 11 33
MGR INŻ. DARIUSZ DREZNO

Opiekun kierunku Tester oprogramowania

Manager z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu międzynarodowymi zespołami testów funkcjonalnych i wydajnościowych, dokumentacji technicznej oraz szkoleń.Telekomunikacja, systemy wbudowane, zarządzanie produkcją, to tylko niektóre obszary, w których brał odpowiedzialność za jakość software’u, dokumentacji i szkoleń technicznych. W swojej karierze zrekrutował, zatrudnił i wykształcił dziesiątki testerów, których obecnie spotyka w różnych firmach i na konferencjach – jako managerów testów, doświadczonych testerów lub prelegentów. Pracował w firmach Comarch, Nokia, Motorola, Apriso, Sabre. Aktualnie niezależny konsultant i trener z zakresu zapewnienia jakości, testowania i komunikacji technicznej.

 

MGR INŻ. MONIKA BRAUN

Specjalistka w obszarze Quality Assurance oraz Quality Control. Certyfikowany Asystent i Audytor Systemu Zarządzania Jakością (ISO 9001). Od przeszło 10 lat zaangażowana w zapewnianie i kontrolę jakości w projektach komercyjnych dla liderów branży telekomunikacyjnej, bankowej i logistycznej, zarówno w Polsce, Europie jak i w Ameryce Południowej.

W codziennej pracy wspiera organizacje w dostarczaniu Klientom produktów najwyższej jakości. Prelegentka na największych polskich konferencjach poświęconych jakości oraz opiekun merytoryczny Akademii Jakości. Aktywny Trener szkolący Testerów oraz Test managerów.

MGR ADRIAN GONCIARZ

Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalność fizyka jądrowa. Tester z zawodu i zamiłowania. Pracował, m.in. w firmach: Appdate Development, Oracle, DREDAR. Współorganizator krakowskich spotkań testerów KraQA – najbardziej popularnej i najwyżej ocenianej, lokalnej inicjatywy testerskiej w Polsce.

Pierwsze szlify zdobywał w pracy dla start-up’ów takich, jak Spinlister i Appetize, gdzie przez kilka lat pracował nad aplikacjami mobilnymi oraz internetowymi. Obecnie Test Manager w firmie DREDAR, gdzie odpowiada m.in. za jakość aplikacji wspierających ogólnopolską sieć paczkomatów. Pasjonat testowania i samorozwoju, entuzjasta umiejętności miękkich oraz Ruby On Rails. Drużynowy mistrz Polski w testowaniu oprogramowania w zawodach TestingCup 2016.

MGR INŻ. PIOTR KRZOSA

Ekspert w dziedzinie wytwarzania oprogramowania oraz zapewnienia jakości oprogramowania. Wieloletni programista wykorzystujący wiedzę i doświadczenie przy testowaniu automatycznym. Trener szkoleń z zakresu testowania automatycznego, testowania jednostkowego z wykorzystaniem bibliotek xUnitowych oraz narzędzi open source.

Od wielu lat w branży testowania oprogramowania przy dużych projektach bankowych oraz własnych projektach związanych z aplikacjami internetowymi, oprogramowaniem na urządzenia mobilne, aplikacjami desktopowymi oraz szeroko pojętą rozrywką multimedialną, związaną z tworzeniem gier komputerowych.

 

MGR ADAM PUCKO

Konsultant w obszarze Quality Assurance. Pomaga organizacjom w optymalizacji procesów zarządzania jakością i w testowaniu. Absolwent informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przez wiele lat zdobywał wiedzę w obszarach testowania i zapewniania jakości w różnorodnych projektach, pracując m.in. w takich firmach jak: Comarch, IBM, Motorola, Nokia i Inittec. Wykorzystując swoje doświadczenie rozwijał zespoły testerów oraz współtworzył i wdrażał strategie zapewniania jakości. Zwolennik ciągłego uczenia się i usprawniania.

MGR ŁUKASZ ROSŁONEK

Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie Inżynierii Jakości i implementacji testów automatycznych. Zwolennik lekkiego podejścia do wytwarzania oprogramowania opartego o nowoczesne technologie i open-source, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z automatyzacją testów backendowychi frontendowych, testach architektury mikroserwisowej i wdrażaniu kultury TestOps, opartej o podejście Continuous Delivery.

Prelegent podczas wielu konferencji i spotkań testerskich w całej Polsce, autor artykułów dla wielu światowych serwisów IT, twórca popularnego bloga: testdetective.com

MGR INŻ. DANIEL DEC

Absolwent Makrokierunku o specjalności Informatyka na wydziale AEI Politechniki Śląskiej którą zakończył pracą magisterską w temacie automatyzacji testów. Ponad 10 lat doświadczenia komercyjnego w rolach testera, menadżera testów, lidera technicznego, Head of QA oraz konsultanta. Przez długie lata pracujący w projektach różnej skali i domenie w Future Processing, następnie konsultant ING Bank Śląski.

Obecnie odpowiada za obszary automatycaji i wydajności w skali globalnej. Współpomysłodawca i założyciel Quality Excites oraz lokalnej grupy Quality Meetup. Współuczestnik rozwijania komputera pokładowego misji PW-SAT2. Czynnie bierze udział w licznych konferencjach i warsztatach. Wyznawca szerszego spojrzenia na jakość i faktycznego jej zapewniania, również w nurcie LEAN (LEANQA.PL). Prowadzi bloga decunadaje.pl. Współautor programu nauczania na specjalności testowania oprogramowania Uniwersytetu Śląskiego.

MGR INŻ. DAWID PACIA

Test Automation Manager (a w rzeczywistości 1/3 QA, 1/3 DevOps, 1/3 Lead) odpowiedzialny za dostarczanie jak najwyższej jakości produktów w możliwie najkrótszym czasie. Z wykształcenia specjalista w dziedzinie systemów inteligentnych i ich zastosowania w zarządzaniu i inżynierii produkcji. Związany z IT od niemal 10 lat, w tym 5+ w testowaniu. Certyfikowany Scrum Master oraz Test Manager. Współzałożyciel regularnego meet-upu w Kijowie "UkrainQA".

Twórca pierwszego testowego środowiska "Internet of Pets". Nierozerwalnie związany ze start-upami i nowoczesnymi technologiami, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym (wdrażając je na własny użytek). Wyróżniony w plebiscycie "Ludzie testowania 2018" na łamach portalu testerzy.pl. Po godzinach aktywny mówca i podróżnik. Ma za sobą prezentacje w ponad 15 krajach na 3 kontynentach.

MGR INŻ. PIOTR KOSIŃSKI

Z wykształcenia bazodanowiec, zawodowo programista z 10-letnim doświadczeniem, obecnie manager IT, który wciąż jest „blisko kodu“. Wcześniej tworzył serwisy dla znanych marek (frontend + backend) oraz programował systemy dla e-commerce.

Jako certyfikowany Scrum Master i Scrum Developerwierzy w zwinne wytwarzanie oprogramowania, którego jest wielkim fanem. Wyznaje zasadę, że „najlepszy sposób nauki, to praktyka“. Chętnie dzieli się wiedzą, jako trener programowania - zarówno komercyjnie jak i społecznie.

MGR KATARZYNA MORAWSKA

Absolwentka Wydziału Zarządzania i Informatyki na Wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Członek Rady Programowej Konferencji Testing Cup, organizator spotkań i warsztatów dla początkujących testerów, aktywna uczestniczka podczas wielu konferencji poświęconych testowaniu oprogramowania. Wymieniona, w 2018 roku, na międzynarodowej liście 125 Testerów oprogramowania, wartych obserwowania (Agile Testing Days, 125 Awesome Testers You Should Keep Your Eye on Always). Obecnie kierownik testów w branży medycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach liderskich i menedżerskich, w różnych branżach, jak również doświadczenie w pracy, jako tester oprogramowania. Będąc kierownikiem testów w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, nabyła doświadczenie w złożonych, międzynarodowych projektach, zarzadzając testami po stronie IT i po stronie użytkowników aplikacji. Jest mentorem początkujących testerów, test managerów, prowadzi audyty dla projektów IT z zakresu testów, wykłady, warsztaty, szkolenia.

 

MGR MACIEJ JASKULSKI

Z wykształcenia nauczyciel, z zamiłowania i zawodowo tester aplikacji mobilnych. Zaczynał od aplikacji desktopowych i webowych, szybko przerzucając się i poświęcając w całości aplikacjom na wszystkie typy urządzeń mobilnych począwszy od telefonów przez tablety po smatwatche. Na swoim stanowisku odpowiedzialny za testowanie end to end aplikacji natywnych na platformy iOS, Android, Flutterowych oraz mobile web.

Lead zespołu rekrutacji w Droids on Roids, czołowym polskim software house tworzącym rozwiązania na platformy mobilne. Współorganizator i prowadzący meetupu LogCat - jedynego w Polsce meetupu poświęconego wyłącznie testowaniu mobilnemu. Swoją wiedzą stara się dzielić jako prelegent oraz autor blogpostów na blogu firmowym Droids on Roids.

MGR ŁUKASZ PIETRUCHA

Doświadczony tester, konsultant, analityk i kierownik projektów. Lider i mentor. Certyfikowany ScrumMaster oraz akredytowany trener ISTQB.

Popularyzator oraz pasjonat zapewnienia jakości oprogramowania oraz zwinnego podejścia do wytwarzania. Współzałożyciel oraz organizator WrotQA. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje testowanie na różnych platformach (Desktop, Web, Mobile) oraz pisanie automatycznych skryptów w językach python, JS i Java. Zwolennik testowania sterowanego kontekstem. Uważa, że „to zależy” to najlepsza odpowiedź na każde trudne pytanie ;-).

MGR INŻ. SŁAWOMIR RADZYMIŃSKI

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wielki zwolennik automatyzacji testów i wplatania ich w procesy Continuous Integration/Continuous Delivery.

Zainteresowany nowoczesnymi technikami wytwarzania oprogramowania, które dążą do jak najszybszego dostarczania klientom oprogramowania wysokiej jakości. Obecnie pracuje jako Senior Software Engineer in Test w Ocado Technology. Po godzinach pomaga w organizacji krakowskiego meetupu (KraQA) i pisze bloga o testowaniu – http://awesome-testing.com