Grafika Komputerowa w Architekturze Wnętrz • Studia podyplomowe - WSH we Wrocławiu

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw nam do siebie namiar – skontaktujemy się z Tobą!

Przejdź
 • OPIS
 • PROGRAM
 • OPŁATY
 • REKRUTACJA
 • EKSPERCI

Tryb studiów: Weekendowy
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry)
Wymiar godzin: 128 godzin
Język wykładowy: polski

 

Grafika komputerowa w architekturze wnętrz to studia podyplomowe skierowane do wszystkich osób posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych w dowolnym kierunku. Program studiów jest opracowany zarówno dla osób, które chcą zdobyć podstawową wiedzę z zakresu tworzenia grafiki komputerowej w dziedzinie szeroko rozumianego designu wnętrz jak również dla absolwentów studiów w dyscyplinie projektowej, którzy chcą podnieść kwalifikacje związane z technikami tworzenia dokumentacji projektowej.

Pierwszy semestr stanowi podstawowe kompendium wiedzy na temat projektowania wnętrz pod kątem technicznym, estetycznym czy też stylistycznym, które ma na celu uświadomić problematykę z jaką się mierzy grafik w architekturze wnętrz. Równolegle uczestnik poznaje narzędzia oraz programy do tworzenia projektów w grafice 2D oraz 3D, dzięki którym zdobywa umiejętność przedstawienia projektu w formie koncepcyjnego moodboardu, rysunku technicznego i wizualizacji 3D. Drugim etapem studiów jest rozwijanie i poszerzanie zakresu pracy w określonych programach graficznych takich jak Adobe Photoshop, ArchiCad, Blender czy 3DsMax. Dzięki znajomości programów od różnych producentów, uczestnik zdobywa większą wiedzę w poruszaniu się oraz pracy w przestrzeni trójwymiarowej. Dla chętnych, studia umożliwiają podjęcia się kursu tylko z zakresu pracy w konkretnych programach: ArchiCad, Blender, Photoshop.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych w dziedzinie projektowej dydaktyków w formie wykładów, warsztatów oraz ćwiczeń projektowych. Wykładowcy konsultują postępy prac indywidualnie z każdym studentem.

 

Adresaci kierunku

Grafika komputerowa w architekturze wnętrz skierowana jest do absolwentów studiów wyższych, którzy:

 • czują się dobrze w cyfrowym świecie i przy pracy z komputerem

 • chcą rozwijać swoją kreatywność

 • pasjonują się designem

 • chcą zdobyć nowe umiejętności lub poszerzyć kwalifikacje

 • planują pracować jako graficy komputerowi w branży architektonicznej

 

Profil Absolwenta

Finalizując roczne studia podyplomowe na kierunku Grafika komputerowa w architekturze wnętrz w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, absolwent zyskuje umiejętności w obszarze:

 • pracy w środowisku grafiki 3D i 2D

 • tworzenia dokumentacji projektowej

 • kreowania foto-realistycznych wizualizacji wnętrz, przestrzeni otwartych oraz obiektów,

 • pracy na programach szeroko rozwiniętych i użytkowanych na skalę światową.

NAZWA KIERUNKU LICZBA GODZIN
Współczesny design 8
Percepcja wnętrza 8
Kształtowanie przestrzeni wirtualnych 8
Modelowanie trójwymiarowe i wizualizacja 16
Komputerowe wspomaganie projektowania CAD 8
Elementy konstrukcji i technologii we wnętrzach 8
Projektowanie wstępne 8
Fotorealistyczny rendering (Blender) (kurs) 8
ArchiCAD w projektowaniu wnętrz (kurs) 16
Techniki prezentacji projektu 8
Programy użytkowe w grafice (kurs) 16
Seminarium dyplomowe - egzamin 16

Koszt studiów: 4 300 zł 3870 zł | PROMOCJA: do 28.02.2021
opłata administracyjna: 250 zł 0zł | PROMOCJA: do 28.02.2021
Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty.

   UWAGA! Jeśli przyprowadzisz znajomego, który również zapisze się na studia podyplomowe dostaniesz czesne niższe o 200zł.

PROMOCJA:

 arrow  Zyskaj 680zł zapisując się do 28 lutego 2021!

 

 

Wszystkie opłaty prosimy kierować na niżej podane konto:
Santander Bank S.A. 44 Oddział we Wrocławiu
nr konta 04 1500 1155 1211 5005 3031 0000

WYPEŁNIJ  arrow   Ankieta rekrutacyjna

 

Dokumenty rekrutacyjne 

 • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem (I – go stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich)

 • Podanie o przyjęcie na studia wraz z ankietą osobową

 • Kopia dowodu wniesienia opłaty administracyjnej (nie dotyczy promocji)

 • 1 zdjęcie o wymiarach 35x45 mm

 • Dwie podpisane przez Kandydata umowy o naukę (przynajmniej tydzień przed planowym rozpoczęciem zajęć lub ostatecznie w dniu ich rozpoczęcia)

 • Dowód osobisty należy przedłożyć do wglądu

 • Jeżeli studia dofinansowuje zakład pracy lub inna instytucja, prosi się o złożenie stosownego oświadczenia w dziekanacie studiów podyplomowych potwierdzającego deklarację zawartą w ankiecie,

KONTAKT:

Daria Bełej
Koordynator Studiów Podyplomowych
pokój 2/9

  

Dyżury:
Pn. – Pt. 9:00 – 16:00
71 333 11 33
Marcin Cibor

Opiekun kierunku: Grafika komputerowa w Architekturze Wnętrz

Marcin Cibor, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku architektura wnętrz. Doktorant i dydaktyk na macierzystej uczelni. Aktualnie tworzy i prowadzi swoją autorską pracownię projektową Cibor Design

Równolegle prowadzi swoją ścieżkę artystyczną realizując się w malarstwie, grafice komputerowej i syntezując ze sobą różne dziedziny artystyczne. Głównie projektuje powierzchnie mieszkalne oraz użytkowe. Projektował m.in wystawę Kids Design Space na Międzynarodowym Festiwalu Designu we Wrocławiu oraz Gdynia Design Days. Jego projekty mebli ukazały się w czasopiśmie Home Decoration Magazine w Chinach. Choć design pochłania całe jego życie to znalazł czas na odkrycie tej pasji w Tobie.

marcin cibor
prof. dr hab. Dariusz Grzybowicz

Od 1995r. prowadzi badania nad przestrzenią wirtualną jako alternatywnym polem dla rozwoju projektowania architektury wnętrz. Liczne realizacje scenografii wirtualnej dla TV, filmu i teatru oraz liczne realizacje wnętrz prywatnych
i publicznych.

W prowadzonych przez siebie badaniach zakłada iż w takich dziedzinach jak: kino, telewizja, reklama, Internet, dyski multimedialne rzeczywistość wirtualna przestaje pełnić rolę pomocniczą, służebną względem przestrzeni realnej, a staje się autonomiczną, dynamiczną formą ekspresji. Praca projektowa zwłaszcza z zakresu scenografii wirtualnej, reklamy i prezentacji autorskich pozwoliła mi uzyskać szereg doświadczeń zarówno natury praktyczno - technologicznej jak i teoretycznej, związanej z aplikacją wiedzy z zakresu tradycyjnie pojmowanej architektury wnętrz do komputerowo budowanych projektów wirtualnych. Wnikliwa obserwacja występujących w powyższych dziedzinach tendencji skłaniają do refleksji nad relacjami pomiędzy "tradycyjną" wiedzą z zakresu architektury wnętrz a nowymi możliwościami realizacyjnymi w tej dziedzinie.

Celem realizowanej dydaktyki jest przeniesienie kwalifikacji właściwych projektantowi wnętrz (takich jak wyobraźnia przestrzenna, kreatywność, umiejętność dokonywania analizy i syntezy) do najnowszych dziedzin działalności twórczej tak aby jako artysta świadomie i kreatywnie poruszał się w świecie najnowszych technologii przy realizacji określonego zakresu zadań projektowych.    

Przemek Nowak

Architekt pracujący w zawodzie i absolwent Wydziału Architektury PWr. Na co dzień związany z biurem projektowym PracOFFniaProjekty budowlane, wykonawcze, wizualizacje i nietypowe wnętrza to jego codzienność. Z powołania dydaktyk, prowadzi szkolenia z zakresu projektowania wnętrz oraz obsługi oprogramowania wykorzystywanego przez projektantów. W wolnych chwilach realizuje się jako fotograf-portrecista, grafik i designer.