Tryb studiów: Weekendowy
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry)
Wymiar godzin: 240 godzin
Język wykładowy: polski
Aktualny świat potrzebuje mądrych liderów, odważnych decydentów, otwartych przywódców, którzy z rozwagą zadbają o jakość publicznych spraw. Potrzebuje tych, którzy swój czas, zapał, zaangażowanie i wiedzę będą chcieli włożyć w zmienianie świata, tak aby podnieść standard życia.
Aby sprostać tym ambitnym wyzwaniom, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu oferuje 2-semestralne studia MBA dla administracji publicznej w języku polskim. Przygotowany przez nas kierunek jest unikalny na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu oraz jednym z pierwszych w Polsce, który korzysta z elitarnej wiedzy w tym zakresie. Bierze pod uwagę najlepsze doświadczenia najlepszych ośrodków o randze światowej, które specjalizują się w kształceniu menedżerów.
Nasz program MBA w Administracji Publicznej otrzymał wysoką nominację w ratingu programów MBA przygotowanym przez SEM Forum [czytaj więcej] | ![]() |
Celem studiów MBA w Administracji Publicznej jest doskonalenie kompetencji zarządczych i przywódczych w stawianiu czoła aktualnym wyzwaniom sfery publicznej. Ich założeniem jest stworzenie przestrzeni dla rozumienia tradycyjnych i innowacyjnych koncepcji pomocnych w podejmowaniu optymalnych decyzji.
Głównym przesłaniem jest praktykowanie rozwiązań związanych z najnowszymi trendami i wymogami w zarządzaniu publicznym, w tym partnerstwem i współpracą w wymiarze sektorowym i horyzontalnym oraz myśleniem projektowym i sieciowym.
Słuchacze będą mieli możliwość wyboru zajęć specjalizacyjnych z zakresu przywództwa, ekonomii i finansów oraz współzarządzania w elastyczny sposób. Dodatkowo pozyskaną wiedzę będą mogli skonfrontować w praktyce dzięki licznym wizytom studyjnym (lokalnym i zagranicznym), jak i spotkaniom z mistrzami zarządzania publicznego. Wykładowcami na kierunku są praktycy zarządzania publicznego, doświadczeni menedżerowie reprezentujący sektor publiczny, prywatny, pozarządowy i naukowy.
SEMESTR I ( przedmioty i liczba godzin )
SEMESTR II ( przedmioty i liczba godzin )
Razem: 240 godzin
Opłata wpisowa | Podstawowe czesne | 2 raty | 4 raty | 6 rat |
300 PLN | 17 700 PLN | 9350 PLN | 4800 PLN | 3285 PLN |
Wszystkie opłaty prosimy kierować na niżej podane konto:
Santander Bank S.A. 44 Oddział we Wrocławiu
nr konta 04 1500 1155 1211 5005 3031 0000
1. 06-07.03.2021
2. 20-21.03.2021
3. 10-11.04.2021
4. 24-25.04.2021
5. 15-16.05.2021
6. 29-30.05.2021
W przygotowaniu
W pierwszej kolejności zachęcamy kandydatów do wypełnienia formularza zgłoszeniowego on-line. Przypominamy jednak, że o przyjęciu na studia decyduje komplet dokumentów, które można wysłać tradycyjnie drogą pocztową lub złożyć osobiście w biurze Międzynarodowego Centrum Studiów Podyplomowych i MBA.
Doktor nauk humanistycznych. Specjalizuje się w obszarze komunikacji, public relations oraz wystąpień publicznych. Nauczyciel akademicki, trenerka, dziennikarka. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations. Jej naukowe zainteresowania to retoryka, public relations, społeczna odpowiedzialność biznesu, komunikowanie masowe i interpersonalne, media tradycyjne oraz cyfrowe.
Współzałożycielka i od 2012 roku wiceprezes fundacji WrOpenUp, realizującej międzysektorowy projekt edukacyjny, kształcący wrocławskich uczniów i nauczycieli w obszarze kompetencji międzykulturowej. Projekt jest oparty na wolontariacie kompetencyjnym pracowników globalnych korporacji i jest realizowany przy wsparciu Urzędu Miasta we Wrocławiu. Jest koordynatorką, współautorką materiałów dydaktycznych tworzonych w ramach projektu oraz trenerem.
Jako trener pracuje głównie z nauczycielami i młodzieżą, rozwijając ich umiejętności posługiwania się narzędziami cyfrowymi (TIK) w dydaktyce oraz kompetencje komunikacyjne. Szkoli w zakresie wystąpień publicznych Jest edukatorką w projekcie MEN „Cyfrowobezpieczni”.
Jako dziennikarka zajmuje się tematyką medyczną, stale współpracuje z czasopismem „Porozmawiajmy o Zdrowiu”, partnerem medialnym Federacji „Porozumienie Zielonogórskie”. Od 2014 roku jest stałą współpracowniczką miesięcznika „Służba Zdrowia”, autorką tekstów poświęconych wizerunkowi oraz systemowi ochrony zdrowia.
Menadżer administracji samorządowej oraz perspektywy finansowej 2014-2020 RPO WD. Doradca sektora samorządowego (Starostwo Powiatu Wrocławskiego), biznesowego (Zarząd Tauron Dystrybucja SA) oraz pozarządowego (Dolnośląska Sieć Doradztwa Pozarządowego).
Orędowniczka społecznego i instytucjonalnego zarządzania i współdecydowania we wspólnocie samorządowejszczebla wojewódzkiego jak i gminnego.
Jako Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – 2014-2016, gdzie wdrażała i zarządzała systemem dystrybucji przez województwo środków unijnych (ok. 9 mld zł) organizowała proces zarządczy, wdrożeniowy i komunikacyjny pomiędzy pięcioma Instytucjami Pośredniczącymi (DWUP, DIP, ZITAW, ZIT OFW, ZITJG, ) a Instytucją Zarządzającą RPO WD. Odpowiadała za organizację Komitetu Monitorującego, współpracę z Instytucją Audytową, Instytucją Certyfikującą, ministerstwami (MIR RP, MF RP) oraz przedstawicielami KE.
Jako Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych UMWD, wcześniej Dyrektor Wydziału Współpracy z NGO (2007 – 2014,) odpowiadała za zarządzanie, współpracę, nadzór nad kilkoma instytucjami kultury, edukacji i projektami unijnymi od inwestycyjnych po społeczne, międzynarodowe i partnerskie.
Pełniła rolę doradcy Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego ds. społeczeństwa obywatelskiego (2013 -2014) i przewodniczyła Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Dolnośląskim (kadencji 2010-2014.) Autorka i realizatorka wielu projektów społecznych, samorządowych i partnerskich pragnąca podzielić się swoim doświadczeniem
Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (studia podyplomowe).
Obecnie adiunkt w Katedrze Zarządzania Strategicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz właściciel firmy Instytut Doradztwa Strategicznego REVOLUTION. Zajmuje się problematyką opracowywania i wdrażania strategii, koncepcją Corporate Social Responsibility oraz rozwojem osobistym. Jest certyfikowanym Trenerem Biznesu oraz Tutorem. Przeprowadza analizy strategiczne, opracowuje strategie, prowadzi szkolenia i warsztaty.
Realizował projekty dla wielu firm, organizacji i jednostek samorządu terytorialnego, m.in. dla Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A., Instytutu Badawczego IPC Sp. z o.o., inMedia Polska Sp. z o.o., Strzegomskich Zakładów Wyrobów Papierowych UNIPAPSp. z o. o., Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.
Uczestnik wielu prestiżowych projektów badawczych.
Jest psychologiem zdrowia, socjologiem organizacji i zarządzania - ukończył renomowane szkoły psychoterapii, socjoterapii, psychologicznego treningu grupowego, coachingu i systemowych ustawień organizacyjnych. Jest trenerem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i certyfikowanym coachem International Coaching Community.
Przeprowadził ponad 5000 godzin warsztatów, treningów i sesji indywidualnych, pracując z ludźmi od ponad 15 lat. Współtworzył i kierował w latach 2001-2016 wieloma organizacjami o charakterze think tankowym, szkoleniowym i federacyjnym.
Doradzał w takich instytucjach jak Narodowy Fundusz Zdrowia i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Był członkiem rządowych zespołów eksperckich. Jest autorem wielu artykułów, analiz i raportów strategicznych.
Pomaga indywidualnie jako psychoterapeuta i coach. Prowadzi autorskie warsztaty i treningi. Pracuje z organizacjami i zespołami.
Z wykształcenia prawnik, do 31.03.2013 zawodowo związany z samorządem, gdzie od 1978 pełnił zarządcze funkcje kierownicze, awansując do sekretarza powiatu Unna.
Wśród obszarów zadań kompetencyjnych podejmowanych przez niego wymienić należy m.in. nadzór nad polityką mieszkaniową i ochroną zabytków, a także polityką finansową w zakresie nadzoru nad kasami oszczędnościowymi.
W powiecie Unna jego działania obejmowały komunikację publiczną, politykę edukacyjną i środowiskową, porządku publicznego, służb sanitarnych i opieki zdrowotnej. Odpowiadał za politykę finansową, personalną i organizacyjną wraz z przetwarzaniem w urzędzie starostwa powiatowego.
Sprawował ponadto nadzór służbami podatkowymi, świadczeniami centralnymi i centralą przetwarzania danych, wraz z urzędem ds. kultury.
Poza ambitnymi projektami zawodowymi (pierwszy udany niemiecki projekt w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego czy udział w niemieckiej edycji Europejskiej Stolicy Kultury Zagłębie Ruhry 2010), pełnił wiele funkcji społecznych, np. w Deutscher Städtetag czy Polsko-Niemieckiej Radzie Młodzieży.