Paulina Hejdukowska - wielkie serce, zaangażowanie i niesienie pomocy innym! • Aktualności i komunikaty - WSH we Wrocławiu

2020-07-21 09:44:40

Paulina Hejdukowska - wielkie serce, zaangażowanie i niesienie pomocy innym!

Paulina Hejdukowska jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Turystyka i Rekreacja. Studia magisterskie, dzięki Funduszom Wyszehradzkim, ukończyła w Budapeszcie na kierunku Tourism Management.

 

W Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu wykłada na kierunku Turystyka i Rekreacja,
ale także zajmuje się programem Erasmus+ oraz opiekuje się studentami z wymiany.

 

A co opowiedziała nam o sobie?

        "Moja historia z edukacją wyższą i turystyką zaczęła się dość nietypowo.
Pamiętam jak kilka lat temu nawet nie chciałam iść na studiach, bo przecież można było robić tyle ciekawszych rzeczy niż studiowanie, a o robieniu doktoratu już nie wspomnę!

 

        Po maturze zdecydowałam się wyjechać na kilkumiesięczny wolontariat europejski
do Rumunii, gdzie pomagałam w prowadzeniu zajęć dla dzieci romskich, uczyłam się angielskiego i zaczęłam moje pierwsze podróże autostopem. Nie napiszę nic odkrywczego mówiąc, że podróże kształcą, ale tak było w moim przypadku. Jeden wyjazd na wolontariat pociągnął za sobą kolejne,a jeden wieczór z serbską rodziną poznaną podczas autostopowania w Belgradzie otworzył mnie na piękno i mądrość  jaką mogą nam dać inne kultury. 

 

        Wróciłam do Wrocławia i bez dłuższego zastanawiania w ostatni dzień rekrutacji
na wrocławskim AWFie aplikowałam na kierunek Turystyka i Rekreacja.

 

Podczas studiów licencjackich moje pasje związanie z podróżami i antropologią kulturową rozwijały się. Wyjechałam do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowałam jako special needs counselor i opiekowałam się niepełnosprawnymi dziećmi, potem był Erasmus w Portugalii, wolontariat w Malezji. 

 

        Studia magisterskie, dzięki Funduszom Wyszechradzkim, ukończyłam w Budapeszcie na kierunku Tourism Management i od razu podjęłam pracę w restauracji fine dining, gdzie nabrałam doświadczenia i praktyki. Po powrocie do Polski pracowałam również w dziale marketingu w jednej z wrocławskich korporacji, ale też ciągle marzyłam o tym, żeby przekazać swoją wiedzę i doświadczenie innym młodym ludziom. 

 

        Wielkie zmiany nadeszły i we wrześniu 2019 roku zaczęłam pracę na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu oraz w tym samym czasie otworzyłam Fundacje Akra wspierającą edukację dzieci w Ghanie. Wraz z tym nadeszła przede wszystkim też satysfakcja z tego co robię i jeszcze więcej chęci do działania."