"Orange the World" - WSH wspiera kampanię! • Aktualności i komunikaty - WSH we Wrocławiu

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw nam do siebie namiar – skontaktujemy się z Tobą!

Przejdź

2020-11-23 09:20:03

"Orange the World" - WSH wspiera kampanię!

Wspólnie wyraźmy sprzeciw wobec przemocy, dołącz do kampanii!

 

"Orange the World" to największa światowa kampania poświęcona tematowi przemocy wobec kobiet. W dniach 25.11-10.12.2020 Soroptimist International (SI) wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ) przeprowadza na całym świecie akcję Orange the World, która ma na celu wyrażenie sprzeciwu dla przemocy wobec kobiet.

 

Szesnaście dni między 25-tym listopada - Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, a 10-tym grudnia, -Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, to czas kampanii informacyjnej w prasie, radio i telewizji oraz mediach społecznościowych, happeningów czy podświetlania budynków. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na problem przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej dotyczącej kobiet i dziewcząt na całym świecie.

 

25-ty listopada został ustanowiony Dniem Pomarańczowym. Kolor pomarańczowy symbolizuje słońce, radość, dojrzałość i jest rozpoznawany na całym świecie. W Polsce i na świecie ten dzień został objęty patronatem przez prezydentów i burmistrzów wielu miast. Symbolem włączenia się w kampanię jest pomarańczowy kwiat lub inny pomarańczowy element garderoby. Miasta udostępniają przestrzeń publiczną podświetloną na pomarańczowo wyrażając swoją solidarność w tej sprawie.

 

SOROPTYMIST Klub Wratislavia jest częścią Międzynarodowej Organizacji Soroptimist International, której celem jest między innymi: działanie na rzecz praw człowieka należnych wszystkim ludziom, a w szczególności dbałość o poprawę statusu kobiet, przyczynianie się do międzynarodowego porozumienia i przyjaźni, przestrzeganie norm moralnych w stosunkach służbowych, pracy zawodowej i innych dziedzinach życia. Włączyliśmy się do tej akcji, ponieważ ważne są dla nas wartości wykluczające przemoc.

 

Drodzy Studenci, przyjaciele Uczelni i wszyscy, którym na sercu leży lepsza przyszłość - dołączcie do tej akcji, załóżcie pomarańczowy element i wesprzyjcie tą szlachetną akcję, w którą my, jako Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, również się angażujemy.

 

Linki informacyjne:

WHO o kampanii [ENG]
UN Women o projekcie "Orange the World" [ENG]
UNESCO o inicjatywie [ENG]