Nasi studenci stworzyli firmę nie wychodząc z domu! • Aktualności i komunikaty - WSH we Wrocławiu

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw nam do siebie namiar – skontaktujemy się z Tobą!

Przejdź

2021-01-28 08:58:13

Nasi studenci stworzyli firmę nie wychodząc z domu!

Stworzyli stanowiska pracy, ustalili wynagrodzenie, zatrudnili pracowników, kupili potrzebny sprzęt a nawet zainwestowali w kampanię reklamową swojego biznesu! To wszystko bez wychodzenia z domu i... bez ryzyka.

 

Studentki i Studenci WSH we Wrocławiu mają możliwość korzystania z Branżowych Symulacji Biznesowych. Jest to narzędzie przeznaczone do nauki prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstaw przedsiębiorczości. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem, doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalając ceny. 
Uczestnicy mogą wcielić się w np. w Projekt Menedżerów i podejmować realistyczne decyzje związane z prowadzeniem projektu w firmie. 

Firma Revas, dostawca usługi, przygotował symulacje powiązane z różnymi branżami, aby gracze mogli zdobywać wiedzę i umiejętności podczas wirtualnej rozgrywki w każdym zakresie i dziedziny rynku.

 

Kształtowanie postaw przedsiębiorczych w dobie pandemii

Dzięki współpracy z firmą Revas  studenci WSH korzystają z ciekawej okazji prowadzenia działalności gospodarczej z różnych branż, przyznaje Kamila Pihur, kierownik Biura Karier WSH 

 Symulacje nie tylko kształcą podejmowanie decyzji finansowych, ale także pracę w zespole, podejmowanie grupowych decyzji, reakcje na sytuacje kryzysowe i dbanie o zadowolenie zatrudnionych pracowników. Dzięki temu kształtowane są postawy przedsiębiorcze, które na pewno będą mogły być wykorzystywane w przyszłości - dodaje Kamila Pihur. 

Symulacje biznesowe okazały się szczególnie pomocne w okresie pandemii COVOD-19, gdzie możliwość odbycia praktyk studenckich jest ograniczona. Na każdym etapie współpracy nasi wykładowcy i trenerzy prowadzący symulacje otrzymywali pomoc merytoryczną od zespołu specjalistów Revas. 

Osiągnięcia w symulacji biznesowej mogą być bardzo dobrym wpisem do CV studentów, którzy rozpoczynają swoją przygodę na rynku pracy. Wszystkim studentom serdecznie polecamy udział w symulacjach – mamy nadzieję jako Biuro Karier WSH, że symulacje wejdą na stałe do oferty naszego biura. 

 

Praktyczna nauka biznesu w 15 branżach

Branżowe Symulacje Biznesowe od Revas to gry online do praktycznej nauki biznesu. Gracze, wcielają się w rolę menedżerów wirtualnych firm, podejmują realistyczne decyzje biznesowe i konkurują na dedykowanym rynku online. Gry są dostępne w 15. branżach (poniżej przykład związany z zakładaniem własnego biura podróży)

 

- Symulacje są świetną alternatywą dla tradycyjnych zajęć związanych z przedsiębiorczością i biznesem - zapewnia Elżbieta Szczepaniak, opiekun aplikacji WSH z ramienia firmy Revas. - Forma online sprawia, że mocno angażują studentów (również podczas nauki zdalnej) oraz umożliwiają realizację praktyk z wykorzystaniem wirtualnego przedsiębiorstwa. 

 

Jak to działa? 

Gra podzielona jest na 12 rund będących odzwierciedleniem kolejnych 12 miesięcy prowadzenia działalności. Z każdą rundą wzrasta ilość podejmowanych decyzji oraz ich trudność. 

Dostęp do gier odbywa się za pośrednictwem platformy online dostępnej 24/7. Gracze, logując się do systemu, mogą zarządzać swoimi wirtualnymi firmami. Grając, podejmują realne decyzje biznesowe, rywalizują o klientów z konkurencyjnymi firmami na rynku, analizują wyniki podjętych decyzji, stawiają tezy, wyciągają wnioski i rozwiązują problemy. 

Studenci stykają się z tym, co jest codziennością większości przedsiębiorców. Różnicą jest natomiast to, że wszystkie decyzje podejmują w bezpiecznym, wirtualnym środowisku. Dzięki temu rozwiązaniu mogą przetestować najbardziej ryzykowne strategie biznesowe. To dobra okazja do zderzenia wiedzy teoretycznej z praktyką. 

 

Jak wspomaga naukę na studiach? 

Branżowe Symulacje Biznesowe pozwalają studentom przede wszystkim: 

arrow zdobyć praktyczną, biznesową wiedzę,

arrow rozwinąć wyobraźnię i kreatywne myślenie,

arrow sprawdzić swoje umiejętności.

Kluczowe umiejętności jakie daje rozgrywka z wykorzystaniem wirtualnego przedsiębiorstwa są nieocenionym doświadczeniem zawodowym. Z pewnością doceni je każdy student, który w przyszłości planuje założyć własną firmę. 

Co mówią o aplikacji nasi studenci?

Polecam grę wszystkim studentom, którzy myślą o założeniu działalności gospodarczej.

Z przyjemnością uczestniczyłam w symulacji Revas. Ze względu na stan epidemiczny mieliśmy możliwość zaliczenia w ten sposób praktyki zawodowej i uważam, że było to dobre rozwiązanie. Super, że uczelnia dała taką możliwość studentom. Obyło się bez żadnych problemów technicznych, symulacja działa sprawnie, a ja mogłam sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne, pracy w zespole czy podejmowania decyzji biznesowych. Polecam grę wszystkim uczniom oraz studentom a w szczególności tym, którzy myślą o założeniu działalności gospodarczej.

Polecam grę wszystkim studentom, którzy myślą o założeniu działalności gospodarczej.

Patrycja

Szamer

Mogliśmy analizować, co powinniśmy poprawić i co ulepszyć.

Gra Revas jest interesującym sposobem zaliczenia praktyki. Wraz z zespołem stworzyliśmy własne biuro podróży. Przed startem każdej rundy mieliśmy okazje obejrzeć filmy z instrukcją, co powinniśmy zrobić, ale czasami nie były one wystarczająco szczegółowe. Ta gra ma wygodny interfejs, nie ma nic zbędnego, a wszystkie zadania, które musimy wykonać, są po kolei. Na początku każdej rundy otrzymywaliśmy wyniki z poprzedniej i dzięki temu mogliśmy analizować, co powinniśmy poprawić i co ulepszyć.

Mogliśmy analizować, co powinniśmy poprawić i co ulepszyć.

Mariia Volyk