Jak być najlepszym szefem? • Aktualności i komunikaty - WSH we Wrocławiu

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw nam do siebie namiar – skontaktujemy się z Tobą!

Przejdź

2020-02-27 07:44:23

Jak być najlepszym szefem?

W ciągu roku średnio 2 – 2,5 tysiąca godzin spędzamy w pracy, co czyni nas jednym z najbardziej zapracowanych narodów przyjmując skalę europejską. To stawia przed polskim pracodawcą ważne pytanie: jak zainicjować działania polepszające komfort godzin pracy i w rezultacie wpłynąć na zadowolenie pracownika? W końcu nie od dziś wiadomo, że zadowolony pracownik staje się ambasadorem naszej marki.

Studia podyplomowe Employer Branding Experiance w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu ukazują perspektywę pracodawcy (Employer), skupioną na inicjowaniu jego działań mających na celu polepszenie komfortu godzin pracownika spędzonych w pracy z przeniesieniem na sferę życia również poza nią. Konkretnie, „dostosowanie pracownika (Employee)” do danego środowiska, branży:

  1. prowadząc umiejętnie z nim dialog

  2. dokładnie obserwując przy tym doświadczenia związane z pracą w danym przedsiębiorstwie (employee Experience)

  3. wyciągając w sposób umiejętny wnioski.

 Poznanie pracownika, budowanie efektywnej strategii komunikacji od momentu „candidate Experience” aż do ustania stosunku pracy, może przyczynić się do zmniejszenia rotacji – co analizowane jest na przykładach konkretnych grup społecznych, np. pokoleń X,Y,Z, „Milenialsów” ect. Odchodzimy w tym miejscu (nie za daleko) od typowych działań marketingowych typu filmy reklamowe, slogany… sygnując tutaj rolę zadowolonego pracownika jako ambasadora danej marki, branży, instytucji. Takie działania pozwolą na wykreowanie możliwie jak najlepszego wizerunku, który ma na celu zwrócenie uwagi odbiorców w sensie nowych pracowników, na których najbardziej zależy firmie.

Rola pracodawcy i pracownika w wybranych branżach ukazywana jest przez naszych ekspertów, praktyków, trenerów, coachów  w dziedzinie HR, zarządzania zasobami, zarządzania projektami, samego EBE.

 Przekonaj się sam i zobacz ich w akcji!