18-19 maja 2017 r. Joanna Susmanek, pracownik Biura Karier oraz Justyna Kudyba i Paweł Zieliński, doradcy w programie TOK (Twoja Opcja Kariery) wzięli udział w dwudniowej II Konferencji Komisji ds. Biur Karier pod egidą KRASP (Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich) w Łodzi. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście uczelni wyższych z całego kraju, w związku z tym była to nieoceniona szansa na wymianę doświadczeń.

Pierwszy dzień upłynął na wielu prelekcjach. Dotyczyły one m.in. obecności Akademickich Biur Karier w ustawie o szkolnictwie wyższym, wykorzystania mediów społecznościach w promocji usług biur, koncepcji psychologicznych nt. podejmowania decyzji zawodowych oraz narzędzi ich diagnozy. Wykłady były bardzo różnorodne i inspirowały do dalszego zgłębiania tematów.

Tematyka drugiego dnia była związana z praktyczną stroną działalności biur karier. Uczestnicy wzięli udział w warsztacie pt.: „ Projektowanie usług biura karier w oparciu o metodologię Design Thinking”, który poprowadziła Beata Michalska-Dominiak specjalista ds. marketingu i brandingu, związana z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Praktyczna wiedza zdobyta podczas wielogodzinnych zajęć na pewno zostanie wykorzystanych w codziennej pracy biura karier na naszej uczelni.

Cała konferencja była fantastyczną okazją do podzielania się własnymi doświadczeniami, zdobycia nowych kontaktów i wiedzy, którą w praktyczny sposób będziemy wykorzystywać przy nowych projektach biura karier. 

Czytaj dalej o

Pracownicy Biura Karier WSH na II Konferencji Komisji ds. Biur Karier 

W dniu 5 maja odbyło się nietypowe wydarzenie w Wyższej Szkole Handlowej.

Po raz pierwszy studenci zaliczali przedmiot w bardzo niekonwencjonalny sposób.
Zamiast standardowej formy zaliczenia przedmiotu „Zarządzanie Zespołem Projektowym” studenci III roku studiów stacjonarnych na kierunku Zarządzanie mieli prawdziwe spotkanie z praktykami biznesu, którzy ich egzaminowali.

Inicjatorem tej zupełnie nowej formuły egzaminu był p. Mariusz Żebrowski - praktyk biznesu, wykładowca WSH i Prezes KS Gwardia Wrocław. Na spotkanie przybyło tyle samo egzaminujących praktyków co egzaminowanych studentów.Zadaniem każdej osoby odbywającej zaliczenie było dokonanie autoprezentacji przed Komisją składającą się z 10 osób, po czym następowała sesja pytań i odpowiedzi – eksperci mogli zadawać kandydatom indywidualne pytania – na wzór rozmowy kwalifikacyjnej.Po rozmowie każdorazowo eksperci oceniali wypowiedź danego studenta wg skali punktowej. Przy ocenie studenta były brane pod uwagę następujące kryteria:

  • determinacja w pozyskaniu pracy
  • wiedza na temat firmy, stanowiska pracy, produktów/usług
  • komunikatywność w rozmowie z ekspertem
  • możliwość elastycznego i etapowego wprowadzenia studenta do firmy
  • osobowość, kultura osobista, wiedza ogólna i specjalistyczna
  • aktualność i opracowanie redakcyjne CV


Chociaż studenci byli bardzo zestresowani taką formą egzaminu (całość była rejestrowana na kamerze), to już po samym egzaminie i uzyskaniu wysokich ocen byli wręcz zachwyceni – było to dla nich niesamowite przeżycie, wyjątkowa okazja, żeby znaleźć się blisko praktyki – w samym centrum biznesu.

Czytaj dalej o

Studenci trzeciego roku Zarządzania na nietypowym egzaminie z praktykami biznesu

Zapraszamy do udziału w szkoleniu "Fundusze Europejskie 2014-2020. Najważniejsze obszary wsparcia i zasady aplikowania o środki unijne w nowej perspektywie finansowej". 


Celem szkolenia jest kompleksowe zapoznanie Uczestników z kluczowymi zmianami i zasadami w zakresie Nowej Perspektywy Finansowej. W ramach szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę i możliwości realizacji projektów finansowanych z funduszy europejskich. 


Szkolenie skierowane jest do osób, które nie mają doświadczenia związanego z pozyskiwaniem środków unijnych i chcą zapoznać się z możliwościami finansowania przedsięwzięć w ramach obowiązującej perspektywy finansowej 2014-2020 oraz do osób, które aplikowały i pozyskiwały środki unijne w ramach perspektywy 2007-2013 i chcą zapoznać się z nowymi zasadami obowiązującymi w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. 


Szkolenie odbędzie się w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu w terminach:
- 24.05.2017r., godz. 9:00-17:00
- 8.06.2017r, godz. 9:00-17:00
- 22.06.2017r., godz. 9:00-17:00


Koszt szkolenia to 900 zł. Absolwenci otrzymują certyfikat.


Więcej informacji o szkoleniu i zapisach >>>
Tutaj 

Czytaj dalej o

Zapraszamy na szkolenie pt. "Najważniejsze obszary wsparcia i zasady aplikowania o środki unijne w nowej perspektywie finansowej"  

Twoja Opcja Kariery, nasz uczelniany projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej odnosi sukcesy! Pierwsi uczestnicy projektu, którzy zakończyli doradztwo, coaching kariery, doradztwo przedsiębiorczości i warsztaty otrzymali już swoje certyfikaty. TOK to świetny sposób na poznanie i podniesienie swoich kompetencji, co w efekcie pozwala na znalezienie satysfakcjonującej pracy tuż po studiach. Najlepszym na to przykładem jest nasza tegoroczna absolwentka Pani Katarzyna Bej, z którą przeprowadziliśmy krótką rozmowę na temat rozwoju i przyszłości zawodowej.

Wyższa Szkoła Handlowa: Pani Katarzyno, uczestniczyła Pani w uczelnianym projekcie Twoja Opcja Kariery, który wspiera studentów Wyższej Szkoły Handlowej w rozpoczęciu aktywności zawodowej. Co Pani dzięki temu zyskała?

Katarzyna Bej: Dzięki przeprowadzonemu coachingowi kariery zdobyłam obszerną wiedzę na temat swojej ścieżki zawodowej. Doradztwo pomogło mi prawidłowo sprecyzować swój cel zawodowy i wyznaczyć działania, które w efekcie zbliżają do tego celu. Całość została uzupełniona o warsztat, który okazał się świetną możliwością odkrycia nowych możliwości rozwojowych.

WSH: Na początku projektu uzupełniła Pani wstępny bilans kompetencji. Na jego podstawie dowiedziała się Pani więcej na temat swoich predyspozycji zawodowych. Czy wynik był dla Pani zaskoczeniem?

KB: Tak, wynik był dla mnie ogromnym zaskoczeniem! Nigdy nie przeczuwałam, że niektóre moje kompetencje są na tak dobrym poziomie. Większość z moich przyjaciół czy rodziny odbiera mnie jako osobę pewną siebie, energiczną, ambitną oraz zdeterminowaną. Ta energia wzięła się z mojego bagażu doświadczeń – zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Dlatego wiem, że nie można się nigdy poddawać, trzeba walczyć o swoje. Taki bilans kompetencji pomaga w lepszym zrozumieniu siebie i swoich atutów. Dzięki temu jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani i zdeterminowani do realizacji swoich marzeń.Konsultacje z Pawłem Zielińskim doradcą kariery. 

WSH: Jest Pani już naszą absolwentką i rozpoczęła Pani nowy etap życia – budowanie ścieżki zawodowej. Czy projekt Twoja Opcja Kariery pomógł Pani postawić pierwsze kroki na rynku pracy?

KB: Tak, oczywiście że mi pomógł. Obecnie pracuję na stanowisku pracownika administracyjno-biurowego. Jestem bardzo dumna z tej pierwszej pracy po studiach. Po udziale w projekcie wiem na jakie elementy dotyczące mojego rozwoju zwracać szczególną uwagę i jak planować kolejne kroki na rynku pracy – jest to przydatna wiedza, bo znalezienie stabilnego zatrudnienia, które pozwoli na zdobycie nowych umiejętności jest dużym wyzwaniem.

WSH: Co mogłaby Pani powiedzieć wszystkim studentom, którzy mają szansę podnieść swoje kompetencje i zapisać się do projektu TOK?

KB: Moi drodzy, zachęcam do wzięcia udziału w projekcie Twoja Opcja Kariery. Dzięki temu przedsięwzięciu dowiedziałam się w jakim kierunku powinnam iść. Dotychczas myślałam, że po skończeniu studiów na kierunku turystyka i rekreacja będę pracować w tej branży. Udział w projekcie otworzył mi umysł na wiele innych dróg.  Dzięki TOK zaczęłam rozwijać swoje pasje i realizować cele zawodowe.  Stałam się osobą bardziej otwartą  i pewną siebie. Nigdy wcześniej nie rysowałam, nie tworzyłam, a tu nagle odkryłam nowe pasje. Zaczęłam uczyć się języka chińskiego i może kiedyś nauczę się jeszcze innych języków. Mówiąc krótko - uwierzcie w siebie i swoje możliwości! Każdy z Was jest wyjątkowy i ma w sobie wielki potencjał. Pamiętajcie, że upadek nie jest końcem świata, to sygnał do podniesienia się, wyciagnięcia wniosków i dalszej pracy nad sobą.

Czytaj dalej o

"Uwierzcie w siebie i swoje możliwości!" - rozmowa z Katarzyną Bej, absolwentką WSH i uczestniczką projektu Twoja Opcja Kariery 

Już 20 maja o godzinie 17:00 w Auli WSH odbędzie się wykład "Kobieta Inwestuje - o finansach i inwestowaniu dla nowoczesnych kobiet".


W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już pozycja kobiet na stanowiskach menedżerskich albo kierowniczych. Kobiety sukcesywnie obalają stereotyp, że do prawdziwego biznesu nadają się tylko mężczyźni. Nierzadko Panie okazują się lepsze w prowadzeniu biznesu.


A jak jest z inwestowaniem i budowaniem niezależności finansowej kobiet? Czy tu też Panie okazują się być na co najmniej takim samym poziomie jak Panowie i potrafią dowieść, że rozsądne inwestowanie to żadna męska i trudna sprawa?


My uważamy, że zdecydowanie tak! Aby to udowodnić zaprosiliśmy do siebie dr Annę Smolińską - autorkę bloga 
Kobieta Inwestuje, mamę, żonę, przedsiębiorczynię i inwestorkę, która na co dzień inspiruje kobiety do budowania swojej niezależności finansowej. 


dr Anna Smolińska przeprowadzi wykład, skierowany do wszystkich kobiet, które chcą się dowiedzieć jak bardzo ważne jest inwestowanie i świadome zarządzanie własnymi finansami.


Spotykamy się już 20 maja o godzinie 17:00, w Auli WSH, gdzie wspólnie, w babskim gronie podyskutujemy o inwestowaniu, a następnie przy kawie i ciastku poznamy się bliżej! 


UWAGA! Na wykład obowiązują zapisy! Panie chętne do udziału w wykładzie prosimy o zgłaszanie się na adres mailowy: ilona.grzelinska@handlowa.eu

Czytaj dalej o

Zaproszenie na wykład Kobieta Inwestuje. O finansach i inwestowaniu dla nowoczesnych kobiet 

Z przyjemnością zapraszamy na międzynarodową konferencję poświęconą zarządzaniu kompetencjami w przedsiębiorstwach pt. "Competency Management - research and business practice". Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca 2017roku w godzinach od 9:30 do 16:15 w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. 

W programie konferencji zaplanowaliśmy prezentację najnowszych wyników badań w zakresie zarządzania kompetencjami oraz dobrych praktyk związanych z wdrożeniem tej koncepcji w praktyce biznesowej. Udział w konferencji umożliwi poszerzenie wiedzy na temat najnowszych trendów w zakresie kompetencji i współczesnego zarządzania zasobami ludzkimi oraz dyskusję i konfrontację dotychczasowych doświadczeń w gronie zaproszonych ekspertów i praktyków. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili min. prof. Teresa Kupczyk z Akademia Finansów i Biznesu Vistula, prof. Marzena Stor z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Grzegorz Filipowicz – ekspert zarządzania zasobami ludzkimi, wykładowca kilku uczelni w tym: Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoły Głównej Handlowej oraz praktycy zarządzający kompetencjami zarówno z Polski, jak i z Austrii i Hiszpanii. Konferencja jest dedykowana przedsiębiorcom, specjalistom HR oraz przedstawicielom świata nauki.  

Program wydarzenia >>> POBIERZ


Każdy z uczestników konferencji otrzyma publikację prezentującą najnowsze wyniki badań uzyskane w ramach realizacji międzynarodowego projektu badawczego pt. "Agile Based Competency Management"


Uwaga! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na konferencję obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o wypełnienie formularza na stronie konferencji >>> TUTAJ


W przypadku pytań prosimy o kontakt z Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Konferencj:
dr Joanna Kubicka 
mail: 
joanna.kubicka@handlowa.eu
tel: 605 638 898

Czytaj dalej o

Zaproszenie na konferencję "Zarządzanie kompetencjami. Nauka i praktyka biznesowa"

Na górę
zamknij cookie
Informacja:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu gromadzenia danych statystycznych. Ustawienia cookies można zmienić w przeglądarce internetowej. Korzystanie z tej strony internetowej bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
facebook icon facebook icon google plus icon google plus icon likedIn icon youtube icon