Powoli dobiega końca semestr zimowy. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych wydarzeń mijającego półrocza.


Jubileuszowa XX Inauguracja Roku Akademickiego
Już po raz dwudziesty Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu rozpoczęła nowy rok akademicki. Na uroczystości pojawiło się wielu gosci z władz samorządowych oraz z biznesu, między innymi Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu Agnieszka Kosztyło-Pałys, Dyrektor Loży Dolnośląskiej Busienss Centre Club Krzysztof Mojzych oraz Wiceprezes KGHM Miedź Polska Jacek Rawecki. Na Uroczystości nie zabrakło również Rektorów innych Uczelni. Obecna była prof. Barbara Wutke - Rektor Akademii Zawodowej w Bautzen, prof. dr hab. Andrzej Czamara - Rektor Wyższej Szkoły Fizjoterapii oraz dr Zbigniew Sebastian Rektor Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Gościem honorowym Inauguracji był prof. Witold Orłowski - Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, który wygłosił wykład inauguracyjny pod tytułem "Rozwój Wrocławia - doświadczenia z przeszłości, wyzwania na przyszłość".
Aby tradycji stało się zadość w trakcie Inauguracji odbyło się ślubowanie studentów pierwszego roku, które poprowadziła Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Menadżerskeigo dr inż. Halina Węgrzyn.
Inauguracja rozpoczęła dwudziesty jubileuszowy rok działalności Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.Praktyczny profil kształcenia w WSH
Od nowego roku akademickiego 2016/2017 w WSH realizowany jest praktyczny profil kształcenia na wszystkich kierunkach studiów. Oznacza to, że ponad połowa programów studiów obejmuje zajęcia praktyczne oparte na warsztatach, przygotowywanych przez osoby pracujące w danej branży. Kluczowym elementem studiów o profilu praktycznym jest szeroko rozwinięta współpraca Uczelni z liczącymi się firmami, przedsiębiorstwami, instytucjami i organizacjami na Dolnym Śląsku, czyli przyszłymi pracodawcami naszych absolwentów. Dzięki tej współrpacy nasi studenci mogą odbywać 3-miesięczne praktyki i staże w prestiżowych firmach i instytucjach w regionie. Profil praktyczny oznacza dla absolwentów zwiększone szanse na atrakcyjną pracę.Podpisanie deklaracji współpracy z The World Games 2017
WSH, jako jedyna niepubliczna uczelnia wyższa we Wrocławiu została partnerem Igrzysk The World Games, które w tym roku odbędą się w naszym mieście. W ramach tej współpracy nasi studenci, którzy będą mogli odbyć praktyki uczelniane jako wolontariusze TWG, będą mieli okazje zdobyć doświadczenie w organizacji wielkiego wydarzenia sportowego o międzynarodowej skali. Wśród pracowników i studentów zostaną wyłonieni liderzy wolontariatu TWG, którzy wezmą udział w cyklu specjalistycznych szkoleń.Przedłużenie współpracy z HHL-Leipzig Graduate School of Management
Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu przez kolejne 5 lat będzie współpracować z prestiżową uczelnią HHL z Lipska, która od lat jest liderem wśród europejskich szkół biznesu. Na mocy porozumienia obie strony zgodziły się współpracować w celu opracowania i wdrożenia programów studiów MBA w WSH. Programy nauczenia są stale aktualizowane o światowe trendy i uwzględniają szybko zmieniające się środowisko biznesowe. Dzięki umowie najlepsi wykładowcy z HHL uczą studentów MBA w WSH. W zakresie wspólnego porozumienia mogą być również włączone dodatkowe pola współpracy, takie jak wymiana kadry dydaktycznej czy wymiana studentów. Program MBA na naszej uczelni osiągnął standard "Klasy Profesjonalnej" w Ratingu Programów MBA, prowadzonym przez Stowarzyszenie Edukacji Menadżerskiej FORUM.Wyższa Szkoła Handlowa patronem Technikum nr 16 im. Czesława Miłosza
Nasza Uczelnia podpisała Umowę Patronacką z Technikum nr 16 im. Czesława Miłosza w Zespole Szkół nr 3 we Wrocławiu, które wyróżnia się wśród innych szkół średnich praktycznym podejściem do nauczania. W ramach współpracy będą organizowane w WSH warsztaty dla uczniów Technikum, będą oni mogli brać również udział w konferencjach i sympozjach organizowanych w WSH.


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Już po raz trzeci WSH zostało współorganizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Przez 3 dni ponad 300 uczniów wrocławskich szkół średnich wzięło udział w szeregu prelekcji i warsztatów poświęconych przedsiębiorczości, planowaniu swojej kariery i rozwojowi osobistemu. Wśród prelegentów pojawili się wykładowcy z naszej uczelni dr Agnieszka Faron, dr Małgorzata Madej, dr Marta Drozdowska, dr Karolina Olszewska, dr Dariusz Socha oraz Paweł Zieliński. Nie zabrakło też praktyków biznesu z takich firm jak IBM czy Amazon, którzy opowiedzieli młodym ludziom jak planować swoją karierę aby wspiąć się na sam szczyt.


Ranking MBA
Jak co roku w grudniu został opublikowany kolejny Ranking MBA Perspektywy 2016. Ocenione zostały w nim dwa nasze programy International MBA oraz Executive MBA. Program International MBA zajął wysoką 12 pozycję w rankingu, a najlepsze oceny uzyskał w kategoriach studenci programu oraz kadra dydaktyczna programu, w obu przypadkach zajął 5 miejsce w Polsce. Program Executive MBA zajął 17 miejsce na 36 ocenianych programów. Studia MBA cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, a ukończenie tego programu znacznie podnosi kwalifikacje i kompetencje menadżerskie absolwentów. Nowe kierunki studiów podyplomowych w WSH
Podążając za szybkimi zmianami na rynku pracy, Wyższa Szkoła Handlowa otworzyła 3 nowe kierunki studiów podyplomowych, które w pełni odpowiadają na aktualne zapotrzebowanie pracodawców. Już w marcu można rozpocząć na naszej uczelni studia na kierunkach takich, jak:
Technical Writer - pierwsze w Polsce studia, które praktycznie przygotowują do pracy w obszarze zarządzania dokumentacją techniczną, czyli przekładaniem trudnej, technicznej wiedzy na język zrozumiały dla zwykłego użytkownika.
BHP i Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem - studia, które zapewniają kompletną i rzetelną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Efektywne Zarządzanie w Ochronie Zdrowia - studia przygotowują do podjęcia pracy na stanowiskach kierowniczych w zakładach ochrony zdrowia, szpitalach, instytucjach opieki zdrowotnej, przychodniach zarówno publicznych jak i niepublicznych oraz podejmowania własnej działalności gospodarczej w sektorze usług medycznych.
Wszystkie programy zostały przygotowane we współpracy z firmami, które są liderami w swojej branży, a na kierunkach wykładają praktycy, którzy od lat działają w zawodzie.


Projekt Unijny - Twoja Opcja Kariery
Twoja Opcja Kariery czyli wysokiej jakości usługi Biura Karier skutecznym wsparciem aktywizacji zawodowej studentów, to nowy projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Handlową, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowego wkładu publicznego. Uczestnicy Projektu Twoja Opcja Kariery otrzymają wsparcie w początkach swojej kariery zawodowej, które zapewnią im wykwalifikowani pracownicy Biura Karier WSH. Doradcy dr Małgorzata Madej, Justyna Kudyba oraz Paweł Zieliński będą pomagać studentom w diagnozowaniu ich kompetencji w oparciu o specjalistyczne narzędzia informatyczne. Zajmą się również indywidualnym poradnictwem w zakresie poszukiwania pracy oraz zakładania własnej działalności. Dla 12 osób biorących udział w TOK przewidziane jest wsparcie dwumiesięcznego mentoringu i coachingu w miejscu nowej pracy. Projekt realizowany będzie na naszej uczelni do marca 2019 roku.

Czytaj dalej o

Podsumowanie wydarzeń semestru zimowego w WSH 

W piątek 13 stycznia w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu odbyła się konferencja "Czas na kobiety" zorganizowana przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet przy współpracy z Wyższą Szkołą Handlową oraz Akademią Finansów i Biznesu Vistula. 


Konferencja zgromadziła ponad 200 uczestniczek, które podczas prelekcji, dyskusji i warsztatów rozmawiały na temat barier i wyzwań jakie czekają na kobiety w dzisiejszym świecie. Wspólnie szukały rozwiązań i zastanawiały się nad dobrymi praktykami. Podczas spotkania dużo czasu poświęcono również rozważaniom na temat solidarności kobiet, współpracy i aktywności. 


Wśród gości specjalnych pojawiła się prof. Magdalena Środa, autorytet w dziedzinie etyki i filozofii, od lat walcząca o prawa kobiet oraz Marta Lempart, prawniczka, przedsiębiorczyni i inicjatorka strajku kobiet we Wrocławiu.


Konferencję otworzyły dr Irena Tomys, Rektor Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu, Irena Kamińska, Pełnomocniczka Stowarzyszenia Kongres Kobiet na Dolnym Śląsku oraz Dorota Warakomska, która poprowadziła całe spotkanie.


W części plenarnej wystąpiły prof. Teresa Kupczyk oraz dr Joanna Kubicka, które opowiedziały w swojej prezentacji o sytuacji kobiet na lokalnym rynku pracy. Natomiast Natalia Szczucka, Dyrektorka Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, mówiła o szansach na rozwój jakie daje kobietom Unia Europejska. Pierwsza część konferencji zakończyła się dyskusją na temat dobrych praktyk, które mogą wzmocnić sytuację kobiet na rynku pracy. Wzięły w niej udział przedstawicielki władz samorządowych, urzędów pracy, związków zawodowych oraz świata biznesu - Anna Barton, Iwona Dyszkiewicz, Lilla Jaroń, Barbara Kaśnikowska, prof. Teresa Kupczyk, prof. Mirosława Nowak-Dziewianowicz oraz Natalia Szczucka. W drugiej części konferencji odbyły się warsztaty dla uczestniczek. Pod okiem trenerek Katarzyny Barczyk, Moniki Braun, Anny Płuciennik i Renaty Sieler, panie zgłębiły tajniki budowania własnego wizerunku oraz prowadzenia biznesu.


Spotkanie było już drugim wydarzeniem z cyklu konferencji organizowanych w całej Polsce przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet. Głównym partnerem cyklu jest Fundacja Coca-Cola z siedzibą w Atlancie. 

Czytaj dalej o

Konferencja "Czas na kobiety"

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, Akademia Finansów i Biznesu VISTULA, Kongres Kobiet oraz Fundacja Cola Cola z siedzibą w Atlancie


mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji:


"CZAS NA KOBIETY"


która odbędzie się:

13 stycznia 2017 r., w Auli Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu

Aktywna kobieta to spełniona kobieta, to wyższa jakość życia jej i rodziny. Im więcej kobiet w firmach, tym lepsza kondycja firm. Im większe zawodowe zaangażowanie kobiet, tym lepszy rozwój kraju. A tym samym – im więcej pracujących kobiet, tym lepsza gospodarcza sytuacja w kraju. To stwierdzone. A więc… aktywizujemy kobiety! Pomagamy im/Wam odnaleźć się i wzmocnić na lokalnym rynku pracy. Stowarzyszenie Kongres Kobiet – największa kobieca organizacja pozarządowa w Polsce – rusza z ogólnopolskim projektem skierowanym do Was – do nas, kobiet. Program realizowany jest dzięki grantowi przyznanemu przez Fundację Coca-Coli z siedzibą w Atlancie. 

KOBIETY, jeśli  jesteście aktywne zawodowo, chcecie zmienić ścieżkę kariery, potrzebujecie wzmocnienia i wiedzy na temat Waszych praw, szans i możliwości, to dla Was jest ten projekt. Jeśli chcecie założyć własne firmy, czujecie się zagrożone wykluczeniem ze względu na wiek (50+) lub jesteście matkami chcącymi wrócić na rynek pracy, to dla Was też organizujemy nasze konferencje. Dajcie sobie szansę, przeczytajcie program tej najbliższej, we Wrocławiu, i rejestrujcie się! Bo teraz jest CZAS NA KOBIETY!


Rejestracja uczestników >>>
kliknij tutaj.

Program konferencji oraz sylwetki prowadzących>>> pobierz

Pełne informacje o projekcie  >>> kliknij tutaj. 
Organizatorzy: 

                 

        


Patronat: 

       

Czytaj dalej o

Zapraszamy na Konferencję: CZAS NA KOBIETY, współorganizowaną przez Wyższą Szkołę Handlową, Akademię Finansów i Biznesu VISTULA, Kongres Kobiet oraz Fundacja Coca Cola z siedzibą w Atlancie

W najnowszym rankingu Studiów MBA - Perspektywy 2016 - ocenione zostały dwa programy MBA prowadzone w WSH: International MBA oraz Executive MBA.Program Interantional MBA zajął wysokie 12 miejsce w Polsce, a program Executive MBA - 17 miejsce (na 36 ocenianych programów).


Kapituła rankingu oceniła bardzo wysoko nasz Program Internatinal MBA zwłaszcza w dwóch kategoriach:

  • "Studenci programu" (ocena wymagań dotyczących doświadczenia zawodowego stawianych kandydatom w procesie rekrutacji, udział studentów pracujących na stanowiskach kierowniczych, udział studentów cudzoziemców oraz udział studentów, którym studia opłaca pracodawca),
  • "Kadra dydaktyczna programu" (udział wykładowców-praktyków z doświadczeniem biznesowym, udział wykładowców zagranicznych, ocena doświadczenia dydaktycznego i zawodowego dyrektora programu, liczba wysoko wykwalifikowanej kadry akademickiej programu oraz liczba wykładowców przypadająca na jednego studenta).


W obu tych kategoriach nasz Program International MBA zajął 5 miejsce w Polsce!


Studia MBA cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Ukończenie takiego programu znacznie podnosi kompetencje i kwalifikacje menedżerskie absolwentów. Słuchacze takich studiów to często doświadczona kadra zarządzająca, która chce poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności o międzynarodowe standardy, poznać ciekawych ludzi, nawiązać kontakty zarówno z liderami i praktykami biznesu, jak i wykładowcami z elitarnych uczelni zagranicznych.


W Wyższej Szkole Handlowej od lat prowadzimy dwa rodzaje programów MBA:


Interantional MBA - 100% w języku angielskim, prowadzony we współpracy z jedną z najlepszych niemieckich uczelni biznesowych - HHL - Leipzig Graduate School of Management


Executive MBA - w języku polskim, prowadzony we współpracy z "Invest-Park" oraz z Wrocławskim Parkiem Przemysłowym.


Partnerem strategicznym naszych studiów MBA jest także HP oraz Hewlett Packard Enterprise.


Zobacz wyniki:

Ranking MBA Perspektywy 2016 >>> dostępny tutaj

Czytaj dalej o

Wysoka pozycja programu MBA Wyższej Szkoły Handlowej w Rankingu MBA "Perspektywy" 2016

Na górę
zamknij cookie
Informacja:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu gromadzenia danych statystycznych. Ustawienia cookies można zmienić w przeglądarce internetowej. Korzystanie z tej strony internetowej bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
facebook icon facebook icon google plus icon google plus icon likedIn icon youtube icon